17 Temmuz 2009

Madonna Ağlıyor!


Madonna geçtiğimiz gün italya'nın "udine" kentinde verdiği konser sırasında göz yaşlarını tutamadı.

Fransa'nın marsilya kentinde vereceği konser için hazırlıklarını sürdüren teknik ekibin geçirdiği kaza sonucu 1 kişi hayatını kaybetmiş, 6 kişi ise ağır yaralanmıştı.

Bu olaydan çok etkilenen ünlü pop yıldızı geçtiğimiz gün verdiği konserde "You Must Love Me" parçasını seslendirirken göz yaşlarını tutamadı. Ayrıca kazada ölen ve yaralananlar için kısa bir konuşma yapan sanatçı ailelerine de başsağlığı diledi.

ENGLİSH VERSİON

Tonight during her concert in Udine just before "You Must Love Me" Madonna in tears said a few words about the tragedy that occurred in Marseille this afternoon:

"Before I continue the show I want to take a moment to acknowledge and pay tribute to two people who lost their lives today. I don't know if you've heard. Two men building my show in Marseille where we're going next - the crane fell and we don't know why. (Madonna names them). I hate to be associated with suffering. I want to pay tribute to their families. Let's take a moment to appreciate our family, loved ones, friends around us".

WATCH VİDEO
http://www.youtube.com/watch?v=_NLaartYUDw

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder