27 Temmuz 2009

More Celebration And Revolver NewsCelebration isimli parçanın remix düzenlemelerini yapan dj'lerin isimleri açıklandı. Eylül ayının ilk haftaların da çıkması planlanan maxi single için remix düzenlemeleri yapan dj'ler; Benny Benassi, Chris Lake, Felguk, Johnny Vicious ve tabii ki orijinal parçanın düzenlemesinde en büyük payı olan Paul Oakenfold...

Öte yandan "Celebration" videosunda yer alacak sürpriz bir konuktan bahsediliyordu, bu konuğun madonna'nın öz kızı Lourdes Leon olduğu açıklanmış.

Ayrıca GHV albümünün bir diğer yeni şarkısı "Revolver" ise yepyeni düzenlemesiyle eylül ayının ilk günlerinde piyasaya çıkmaya hazırlanıyormuş.

ENGLİSH VERSİON


The remixes for the first single off the package, Celebration, are signed by Benny Benassi, Chris Lake, Felguk, Johnny Vicious and of course the producer of the original track Paul Oakenfold.

As for the special guest of the video we mentioned a few days ago, we can now report it's the lovely Lourdes Leon herself. Madonna's daughter will make her debut in her mum's Celebration music video.

We have also been told that Warner and Madonna's camp are very happy with the positive buzz surrounding Celebration and planning the release of the second single off the GH. Revolver, the second new song contained in the new compilation, will be released as the second single sometime in September 2009.

Source: Madonna Tribe

1 yorum: